Aktualności
|
O nas
|
Kontakt
|
E-mail
-
Historia koła
-
Zarząd koła
-
Komisja rewizyjna
-
Członkowie
-
Kraina Wiecznych Łowów
-
Odznaczenia łowieckie
-
Aktualności
-
Archiwum aktualności
-
Walnego Zgromadzenia
-
Zarządu koła
-
Łowiska
-
Plany łowieckie
-
Prace gospodarcze
-
Pozyskanie
-
Plan polowań zbiorowych
-
Medalowe trofea
-
Strzelectwo
-
Opowiadania, wiersze
-
polowania zbiorowe
-
polowania indywidualne
-
nasze trofea
-
prace gospodarcze
-
imprezy w kole
-
zdjęcia archiwalne
-
bezkrwawe łowy
-
Prawo Łowieckie
-
Regulamin polowań
-
Statut PZŁ
-
Okresy polowań
-
Ustawa o broni
-
Szacowanie szkód
-
Staż w PZŁ
-
Kryteria selekcji
-
Pliki do pobrania
-
Programy o łowiectwie
-
Fotografia przyrodnicza
-
PZŁ
-
portal łowiecki
-
ZO PZŁ w Szczecinie
-
faza księżyca
-
kalendarz łowiecki
-
pogoda
Aktualności
Nietypowe spotkanie

   Ciekawą przygodę przeżył ostatnio Jarek. Wraz z córką Agnieszką wybrał się na polowanie, wchodząc na ambonę zastał tam nietypowego gościa, którym okazał się ... szop pracz. Intruz nie chciał dobrowolnie opuścić ambony, więc nasz dzielny prezes musiał wspomóc się ... kijem. Pod siłą argumentów przemawiających jednak za Jarkiem szop pracz zdecydował się opuścić ambonę. Całość na zdjęciach uwieczniła Agnieszka.
Aby zobaczyć zdjęcia z tego ciekawego spotkania należy kliknąć
TUTAJ, lub wejść w galerię "bezkrwawe łowy".


Łowczy - 27-10-2014


Polowanie Hubertowskie za nami

        W sobotę 25 października odbyło się uroczyste Polowanie Hubertowskie, tym razem polowaliśmy w naszym pyrzyckim obwodzie. Tradycyjnie przed odprawą odbyła się Msza z okazji święta naszego patrona. Następnie nasz prezes Jarek przystąpił do odprawy, uroczystym akcentem było ślubowanie myśliwskie, które składał nasz młody Kolega Michał Stachowicz. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa oraz przekazaniu innych informacji i zasad obowiązujących podczas polowania udaliśmy się na łowy. Już w pierwszym pędzeniu nie zabrakło emocji, zwierza było mnogo, ale był bardzo czujny i część jeleni oraz dzików wymknęło się bez strzału. Jednak część z nich pozostała w pędzonym fragmencie lasu i co jakiś czas pokazywała się na linii żegnana strzałami Koleżanek i Kolegów których efektem było strzelenie łani i 4 dzików. W kolejnym pędzeniu również były dziki, większość z nich nie dała się wypchnąć na linię, te które jednak zdecydowały się na opuszczenie miotu miały sporo szczęścia bo 4 strzały oddane w tym pędzeniu przeszyły jedynie powietrze. Ostatni trzeci miot również obfitował w zwierza, strzelane były jelenie i dziki i do pokotu dołożyliśmy cielę oraz 2 dziki. O ile nie było problemu z wyłonieniem króla i v-ce króla polowania, którymi zostali odpowiednio Daniel Czyrkun  i Andrzej Mucho to problem był z pudlarzem i zarazem pretendentem do przechodniej dzidy gdyż i Jurek Boruciński i Tadek Kuźmicz mieli na koncie po 2 pudła do dzików. Ostatecznie Jurek z nieukrywaną radością przejął przechodnią dzidę od ubiegłorocznego jej posiadacza Mariana Majchrzaka. Następnie po zakończeniu polowania odbyła się biesiada, na której nie zabrakło potraw z dziczyzny w postaci zupy gulaszowej, bigosu, pieczonych dzików, wędlin i wielu innych smakołyków myśliwskiej kuchni. Przy muzyce i tańcach bawiono się do późnych wieczornych godzin. I tak minął nam kolejny Hubert, następny już za rok tym razem na "Warpnie".

Zdjęcia w
galerii.


Łowczy - 27-10-2014


Pierwsze polowania zbiorowe

    W dniach 11.10.2014. oraz 18.10.2014 odbyły się w naszym kole pierwsze polowania zbiorowe na łanie. Pierwsze polowanie odbyło się przy tylko "dobrej" pogodzie, po opolowaniu 2 miotów zakończono nierówną walkę z deszczem, ale mimo tak trudnych warunków na pokocie udało się ułożyć 5 łań. Królem polowania został gość Kolega Wojtek Chudzikiewicz któremu udało się strzelić 3 łanie, v-ce królem został Jarosław Zygała z 2 łaniami na rozkładzie. Na drugim polowaniu na pokocie znalazły się 2 łanie których strzelcami byli Artur Turzański oraz gość Igor Buszkiewicz.
Zdjęcia z drugiego polowania w galerii.


Zarząd - 22-10-2014


Msza Hubertowska

    Komisja Kultury i Promocji Łowiectwa ORŁ w Szczecinie informuje, iż tegoroczne Okręgowe Obchody Dnia Św. Huberta odbędą się dnia 3 listopada 2014 roku o godzinie 18:00 w Kościele Garnizonowym p. w. Św. Wojciecha w Szczecinie (Plac Zwycięstwa 1, Szczecin).


Zarząd - 22-10-2014


Składki PZŁ na rok 2015

Uchwałą Naczelnej Rady Łowieckiej nr 52/2014 z dnia 24 kwietnia 2014r. ustalona została wysokość wpisowego do PZŁ (960 zł), oraz składek członkowskich na rzecz Zrzeszenia na lata 2015 – 2019r., które wynoszą:

            -  normalna  355 zł    -  składka 320 + ubezpieczenia NNW i OC 35 zł,

            -  ulgowa      195 zł   -  składka 160 + ubezpieczenia NNW i OC 35 zł.

            Uprawnienia do stawek ulgowych posiadają: seniorzy, którzy w roku poprzedzającym rok opłaty składki ukończą siedemdziesiąty rok życia, oraz młodzież ucząca się (nie pracująca zawodowo), która w tym samym przedziale czasu nie przekroczy granicy wieku 25 lat.Zarząd - 22-10-2014


Plan polowań zbiorowych

W zakładce POLOWANIA zamieszczono plan polowań zbiorowych na sezon 2014/2015.


Łowczy - 25-09-2014