Aktualności
|
O nas
|
Kontakt
|
E-mail
-
Historia koła
-
Zarząd koła
-
Komisja rewizyjna
-
Członkowie
-
Kraina Wiecznych Łowów
-
Odznaczenia łowieckie
-
Aktualności
-
Archiwum aktualności
-
Walnego Zgromadzenia
-
Zarządu koła
-
Łowiska
-
Plany łowieckie
-
Prace gospodarcze
-
Pozyskanie
-
Plan polowań zbiorowych
-
Medalowe trofea
-
Strzelectwo
-
Opowiadania, wiersze
-
polowania zbiorowe
-
polowania indywidualne
-
nasze trofea
-
prace gospodarcze
-
imprezy w kole
-
zdjęcia archiwalne
-
bezkrwawe łowy
-
Prawo Łowieckie
-
Regulamin polowań
-
Statut PZŁ
-
Okresy polowań
-
Ustawa o broni
-
Szacowanie szkód
-
Staż w PZŁ
-
Kryteria selekcji
-
Pliki do pobrania
-
Programy o łowiectwie
-
PZŁ
-
portal łowiecki
-
ZO PZŁ w Szczecinie
-
faza księżyca
-
kalendarz łowiecki
-
pogoda
Aktualności
Polowanie Hubertowskie

    7 listopada odbyło się pierwsze i zarazem najbardziej uroczyste polowanie zbiorowe w tym sezonie. Na zbiórce stanęło 40 łowców w tym kilku gości. Jako, ze polowanie to ma wymiar raczej symboliczny prowadzący Tadeusz Szyszyło wraz Hubertem Łaskawcem zaplanowali trzy pędzenia. W pierwszym z nich było sporo jeleni jednak głównie były to byki na które w tym dniu nie polowaliśmy. Były również łanie i jedną udało się strzelić Rafałowi Dyczkowskiemu, na lini pokazały się dziki jednak umknęły bez strzału. W drugim miocie były dwie chmary jeleni, do łani strzelał Jurek Boruciński jednak nieskutecznie, druga chmara  przedefilowała między stanowiskami bardzo pokojowo nastawionych dzisiaj Wojtka i Ryśka, którzy nie oddali do nich żadnego strzału. W trzecim miocie były dziki, strzelało do nich trzech kolegów, ale niestety również nieskutecznie. Tak więc na pokocie znalazła się tylko jedna łania, królem polowania został Rafał Dyczkowski natomiast przechodnią dzidę po raz drugi z rzędu objął we władanie Jurek Boruciński. Po polowaniu rozpoczęła się trwająca do późnego wieczora biesiada przy bigosie, pieczonych dzikach i innych przysmakach kuchni myśliwskiej. Swą obecnością na biesiadzie zaszczycili nas Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebież Antoni Michnowicz oraz Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.

Kilka zdjęć w GALERII


admin - 15-11-2015


Msza Hubertowska

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Szczecinie informuje, iż tegoroczne Okręgowe Obchody Dnia św. Huberta odbędą się 03 listopada 2015 roku o godz. 18.00 w Kościele Garnizonowym w Szczecinie przy pl. Zwycięstwa 1.


- 29-10-2015


Zachodniopomorskie Dni Kultury Łowieckiej

Polski Związek Łowiecki oddział w Szczecinie, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie serdecznie zapraszają Państwa na rodzinną imprezę pn. Zachodniopomorskie Dni Kultury Łowieckiej Ludzie-Aktywność-Sztuka, Prezentacja ekosfery organizowaną w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w dniu 11.10.2015 r w godzinach 11.00-17.00.

Wstęp wolny. Program imprezy można zobaczyć po kliknięciu w zdjęcie.- 08-10-2015


Plan polowań zbiorowych

Na stronie zamieszczono plan polowań zbiorowych na sezon 2015/2016. Aby zobaczyć wystarczy kliknąć na poniższy napis:

Łowczy - 05-10-2015


Po pikniku

    Tradycyjnie już w sierpniu spotkaliśmy się na strzelnicy w Pucicach na pikniku strzeleckim. Pogoda dopisała, strzelców uzbierało się na cztery grupy, nie brakowało również rodzin i osób towarzyszących. Organizacją jak i poprowadzeniem całej imprezy zajął się niezastąpiony nasz Kolega Andrzej Mucho za co należą Mu się słowa pochwały i podziękowania. W przerwach między strzelaniami można było posilić się grochówką i innymi specjałami na koniec zaś rozlosowano upominki tak by każdy z uczestników nie wrócił do domu z pustymi rękoma. W samych zawodach najlepszy okazał się Hubert Łaskawiec wyprzedzając Andrzeja Jaworskiego i Tadeusza Szyszyło. Obecny z nami na strzelnicy Andrzej Pyrczek jak każdą imprezę w kole podsumował wierszem, który publikujemy poniżej.

Piknik na strzelnicy w Pucicach 2015

Już tradycja się utrwala,

spotykania się w Pucicach.

Ze strzelaniem chyba lepiej,

co chwilę rzutek rozkwita.

 

I publika brawo bije,

szczególnie, gdy strzela tata.

I co jeszcze jest dziwniejsze,

tata ma już swoje lata.

 

Młodzież lepiej już się wciąga

i w zawody też się wstępuje.

Coraz celniej broń kierując,

starszym już nie ustępuje.

 

Tak zabawa trwa od rana,

kiedy rzutek w niebo wzleci.

Radość w sercach rodzin rośnie,

bawią się wspaniale dzieci.

 

Rośnie młode pokolenie,

niech tradycja w nim kiełkuje.

Kiedy przyjdzie czas dojrzały,

niech też w sercu ją poczuje.

 

Andrzej Pyrczek

Pucice, 23 sierpnia 2015 r.

- 25-08-2015


Piknik strzelecki

  

         Zarząd Szczecińskiego Koła Łowieckiego „ Bór” informuje, że w dniu 23 sierpnia 2015 r. o godz. 11:00  na strzelnicy w Pucicach odbędzie się piknik strzelecki połączony z zawodami o puchar prezesa Szczecińskiego Koła Łowieckiego „Bór”. Dla uczestników przewidziane są puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Koło pokrywa w całości koszt amunicji śrutowej, natomiast koszt amunicji kulowej (potrzebnych będzie 5 kul) do konkurencji „dzik w przebiegu” myśliwy pokrywa we własnym zakresie. W trakcie zawodów jak i po nich przewidziany jest posiłek oraz napoje chłodzące. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa wraz z rodzinami.Zarząd - 15-08-2015