Aktualności
|
O nas
|
Kontakt
|
E-mail
-
Historia koła
-
Zarząd koła
-
Komisja rewizyjna
-
Członkowie
-
Kraina Wiecznych Łowów
-
Odznaczenia łowieckie
-
Aktualności
-
Archiwum aktualności
-
Walnego Zgromadzenia
-
Zarządu koła
-
Łowiska
-
Plany łowieckie
-
Prace gospodarcze
-
Pozyskanie
-
Plan polowań zbiorowych
-
Medalowe trofea
-
Strzelectwo
-
Opowiadania, wiersze
-
polowania zbiorowe
-
polowania indywidualne
-
nasze trofea
-
prace gospodarcze
-
imprezy w kole
-
zdjęcia archiwalne
-
bezkrwawe łowy
-
Prawo Łowieckie
-
Regulamin polowań
-
Statut PZŁ
-
Okresy polowań
-
Ustawa o broni
-
Szacowanie szkód
-
Staż w PZŁ
-
Kryteria selekcji
-
Pliki do pobrania
-
Programy o łowiectwie
-
PZŁ
-
portal łowiecki
-
ZO PZŁ w Szczecinie
-
faza księżyca
-
kalendarz łowiecki
-
pogoda
Aktualności
Polowanie Hubertowskie 2016

    Za nami inauguracja sezonu polowań zbiorowych. Rozpoczęliśmy uroczystym polowaniem Hubertowskim, które poprowadzili Jarek Zygała oraz Marian Osękowski. Po krótkiej mszy świętej na terenie stanicy stanęliśmy do odprawy. Okazało się że przybyło aż 47 łowców w tym dwie nasze Diany, dla jednej z nich – Agnieszki Zygała było to pierwsze polowanie zbiorowe więc złożyła uroczyste ślubowanie. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa i przedstawieniu pozostałych informacji przez prowadzących ruszyliśmy w knieję. Pierwszy miot tzw. matecznik obfitował w zwierza, była duża chmara jeleni z przewagą byków były jednak one bezpieczne ponieważ plan jest już wykonany, były 3 watahy dzików oraz kilka lisów. Raz po raz słychać było strzały i po skończonym miocie okazało się że sukcesami pochwalić mogło się kilku kolegów: Jarek Zygała, Michał Rawluk, Darek Kowalski oraz Hubert Łaskawiec strzelili po dziku, lisy strzelili Darek Kowalski i Daniel Czyrkun. Kolejny miot przyniósł kolejne sukcesy: Rafał Dyczkowski strzelił łanię, cielaka Marian Osękowski, 2 dziki położył Michał Stachowicz, dzika strzelił również Kaziu Stachowicz. Ostatni, trzeci miot to sukces Mirka Kubickiego, który położył pięknego 110 kg odyńca, dzika strzelił również Wojtek Ciniewski. Królem polowania został Michał Stachowicz, v-ce królem Mirek Kubicki zaś przechodnią dzidę dla króla pudlarzy na rok we władanie przejął Waldek Łaskawiec. Po polowaniu tradycyjnie odbyła się biesiada przy suto zastawionych stołach na których nie brakowało dań z dziczyzny oraz ciast przygotowanych przez małżonki naszych Kolegów. Zdjęcia z polowania w galerii.

Tradycyjnie nasze spotkanie wierszem opisał nasz Kolega Andrzej Pyrczek:

Polowanie hubertowskie - 2016

 

Rozpoczęło się jak zawsze – mszą pośrodku kniei.

Łowcy się modlili w sukcesów nadziei.

Później ślubowanie Agnieszka składała.

Do składu myśliwych właśnie się dostała

 

Deszcz nam podarował z rana kropel kilka.

W promieniach słonecznych widziałem motylka.

Później tylko wietrzyk figlował po lesie.

Każdy z nas podziwiał jak wiatr liście niesie.

 

Cały las w kolorach, liści pełno wokół.

Piękna jesień w lesie, jak zwykle - co roku.

Przy pniach jakieś grzybki z liści wyglądają.

Po ostatnich deszczach wreszcie wysyp mają.

 

Polowanie trwało, strzałów było wiele.

Gdy pytać o strzały – cisza jak w kościele.

W jesiennej scenerii św. Hubert darzył.

Pokot z łowów piękny - duma gospodarzy.

 

Leżą na pokocie łania, cielak - na wyściółce z kory.

Dzików dziewięć padło, w tym odyniec spory

Pokot zamykają dwa lisie ogony.

Trąbka tęsknie grała – pokot odtrąbiony.

 

Po dzików dublecie królem Michał został.

Dzidę zdobył Waldek, za niecelny ostrzał.

Poznanie tej prawdy graniczy, więc z cudem.

Wstydliwa wręcz sprawa - przyznać się do pudeł.

 

Przydarłów, dnia 5 listopada 2016 r.            Andrzej Pyrczek- 07-11-2016


Msza Hubertowska

Komisja Kultury i Promocji Łowiectwa ORŁ w Szczecinie uprzejmie informuje, iż tegoroczne Okręgowe Obchody Dnia św. Huberta odbędą się w dnia 03 listopada 2016 roku o godz. 18.00 w Kościele Garnizonowym przy pl. Zwycięstwa 1 w Szczecinie.- 31-10-2016


Piknik strzelecki za nami

       W dniu 21 sierpnia na strzelnicy w Pucicach zjawiło się 26 myśliwych z naszego koła by wspólnie porywalizować i postrzelać do rzutków oraz makiety dzika w przebiegu. Pogoda dopisała, kibice również gdyż wielu z kolegów przyjechało z rodzinami. W takcie zawodów posilić się można było bigosem, różnego rodzaju ciastami i owocami, a pragnienie ugasić napojami zimnymi i gorącymi. Pierwsze miejsce w klasie otwartej zdobył Andrzej Mucho, w klasie powszechnej pierwsze miejsce zdobył Hubert Łaskawiec przed Tadkiem Szyszyło oraz Jarkiem Zygała. Kolega Andrzej Mucho ufundował również nagrodę pocieszenia dla największego „hodowcy” rzutków i dzika. Nagrodą tą były ciepłe kapcie by jesienno-zimowym okresie ich zdobywca mógł w długie wieczory myśleć jak poprawić swe umiejętności strzeleckie. Nagrodę tę zdobył … Prezes naszego koła Waldek Dobryłko. Zdobywcy miejsc na podium otrzymali puchary z okazji 70-lecia Szczecińskiego Koła Łowieckiego „Bór”. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe więc nikt nie wrócił do domu z pustymi rękoma. Zdjęcia w galerii a poniżej okolicznościowy wiersz autorstwa Kolegi Andrzeja Pyrczka.


 

                       Rzutki zamiast kaczek

 

Na godzinę przed dwunastą - na strzelnicy jest szkolenie.

Andrzej Mucho je prowadzi – chce spokojne mieć sumienie.

Bezpieczeństwo najważniejsze, tam gdzie śrut w powietrze leci.

Strzelcy niby sprawę znają, lecz w zawodach są jak dzieci.

 

Jak prowadzić, więc lufami, gdy rzutek niebo przemierza?

Jakie ma być wyprzedzenie, aby trafić do talerza?

Niby wiemy jak to robić, ale sprawa nie jest prosta.

Nerwy czasem wysiadają, kiedy konkurencja ostra.

 

Dodatkowo jeszcze drwiny wszystkim napinają nerwy.

Słychać śmiechu głośne salwy, pudłowanie trwa bez przerwy.

Chyba kaczki będą rade, gdy śrut częściej je ominie.

Odchów będzie wtedy lepszy - w kaczuszek rodzinie.

 

Lecz nie wszyscy dziury robią na błękitnym niebie.

Rzutki w dym czerwony rozkwitają, jak to robią nie wiem.

To mistrzowie w naszym kole - rzutki w puch wciąż zamieniają.

Trzeba przyznać oprócz szczęścia, także celne oko mają.
- 29-08-2016


Piknik strzelecki

Z A W I A D O M I E N I E


         Zarząd Szczecińskiego Koła Łowieckiego „ Bór” informuje, że w dniu 21 sierpnia 2016 r. o godz. 11:00  na strzelnicy w Pucicach odbędzie się piknik strzelecki połączony z zawodami o puchar prezesa Szczecińskiego Koła Łowieckiego „Bór”. Dla uczestników przewidziane są puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Koło pokrywa w całości koszt amunicji śrutowej, natomiast koszt amunicji kulowej (potrzebnych będzie 5 kul) do konkurencji „dzik w przebiegu” myśliwy pokrywa we własnym zakresie. W trakcie zawodów jak i po nich przewidziany jest posiłek oraz napoje chłodzące. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa wraz z rodzinami.- 10-08-2016


Obchody 70-lecia Szczecińskiego Koła Łowieckiego

    Jubileuszowe obchody 70-lecia Koła zorganizowane zostały 18 czerwca na terenie stanicy w miejscowości Mszczuje w obwodzie 117. Swą obecnością zaszczycili nas: Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej Zygmunt Leszczyński, Z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Trzebież Tomasz Liśkiewicz, Sekretarz Powiatu Polickiego Mirosław Antoniewicz, Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga, przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół – Jeleń Szczecin, Kania Szczecin oraz Sokół Szczecin. Klimatu oficjalnej części dodawały dźwięki sygnałów myśliwskich wykonywanych przez zespół sygnalistów Gryf. Zorganizowano wystawę trofeów łowieckich, można było wpisać się do pamiątkowej księgi, koledzy Darek Kowalski oraz Michał Stachowicz opowiedzieli o kynologii myśliwskiej oraz zaprezentowali swoje psy. Zwieńczeniem obchodów była biesiada, której uczestnicy przy dźwiękach muzyki i suto zastawionych stołach bawili się  do późnych godzin nocnych. Zdjęcia w galerii.
- 28-06-2016


Po zebraniu

           Z nami coroczne Walne Zgromadzenie. Tak jak w ostatnich latach obrady przebiegły sprawnie i w miarę szybko. Poprowadził je Andrzej Mucho, zaś sekretarzem zebrania został Michał Rawluk. Odczytane, przedyskutowane i zatwierdzone zostały sprawozdania członków zarządu oraz komisji rewizyjnej. Na wniosek komisji rewizyjnej Walne Zgromadzenie udzieliło zarządowi absolutorium. Kolejnym punktem były wybory uzupełniające do zarządu na funkcję podłowczego obwodu nr 117. Kandydatem na tą funkcję był Kol. Jerzy Boruciński, który w tajnym głosowaniu został jednogłośnie wybrany do zarządu. Następnie kolej przyszła na zatwierdzenie preliminarza budżetowego oraz głosowanie nad propozycjami uchwał. Po omówieniu strzelectwa i zasad bezpieczeństwa na polowaniach wytypowaliśmy kandydatów do odznaczeń. Uroczystą chwilą było nadanie tytułu Honorowego Prezesa Koledze Ryszardowi Krucewiczowi - wieloletniemu prezesowi naszego Koła. Na tym obrady zakończono. Zdjęcia w galerii. W galerii również zdjęcia z tegorocznego przystrzeliwania broni.


- 26-04-2016