Aktualności
|
O nas
|
Kontakt
|
E-mail
-
Historia koła
-
Zarząd koła
-
Komisja rewizyjna
-
Członkowie
-
Kraina Wiecznych Łowów
-
Odznaczenia łowieckie
-
Aktualności
-
Archiwum aktualności
-
Walnego Zgromadzenia
-
Zarządu koła
-
Łowiska
-
Plany łowieckie
-
Prace gospodarcze
-
Pozyskanie
-
Plan polowań zbiorowych
-
Medalowe trofea
-
Strzelectwo
-
Opowiadania, wiersze
-
polowania zbiorowe
-
polowania indywidualne
-
nasze trofea
-
prace gospodarcze
-
imprezy w kole
-
zdjęcia archiwalne
-
bezkrwawe łowy
-
Prawo Łowieckie
-
Regulamin polowań
-
Statut PZŁ
-
Okresy polowań
-
Ustawa o broni
-
Szacowanie szkód
-
Staż w PZŁ
-
Kryteria selekcji
-
Pliki do pobrania
-
Programy o łowiectwie
-
Fotografia przyrodnicza
-
PZŁ
-
portal łowiecki
-
ZO PZŁ w Szczecinie
-
faza księżyca
-
kalendarz łowiecki
-
pogoda
Aktualności
Przykra wiadomość

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 11.06.2014 odszedł do Krainy Wiecznych Łowów nasz Kolega Zbigniew Pomianowski. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się we wtorek 17.06.2014 o godzinie 11:00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Niech Mu Knieja wiecznie szumi, a pamięć o Nim pozostanie wśród nas!
- 12-06-2014


Dni Kultury Łowieckiej - zaproszenie- 27-05-2014


Uratowane koźlę

Nasz Kolega Marek Bartoszewicz miał w ostatnich dniach ciekawą przygodę. Poniżej fragment Jego relacji:

Wczoraj 21 maja w rejonie R-14 zaraz przy wsi Sitno usłyszałem chcarakterystyczne piszczenie. Mówiąc fachowo w naszym języku, mikotanie koźlęcia przyzywającego kozę. Idąc za głosem dotarłem do gęstych traw, a w niech niezabezpieczoną głęboką studzienkę drenarską. W niej natomiast leżał nieruchomo koźlak, całkiem mokry i zziębnięty. Bez chwili zastanowienia zawołałem kolegę, aby w razie potrzeby mógł mi pomóc. Studzienka na około była wydeptana, a na pobliskich burakach pełno było tropów saren. Wynikało z tego, że koza jest gdzieś niedaleko. Wyciągniętego koźlaka przeniosłem paredziesiąt metrów dalej. Jeszcze dzisiaj sprawdziłem czy z koźlakiem wszytsko ok. Tam gdzie go zostawiłem nie było po nim śladu, tylko nowe przesmyki zwierzyny. Mikotania też już nie było słychać. Miejmy nadzieję, że rodzina saren jest w komplecie.
Krótka relacja z akcji ratunkowej znajduje się tutaj - KLIKNIJ.
 


Łowczy - 26-05-2014


Po zebraniu

Za nami tegoroczne Walne Zgromadzenie. Tak jak i w poprzednich latach przebiegło bardzo sprawnie pomimo początkowych problemów z frekwencją i uzyskaniem kworum. Na szczęście dojechało kilku kolegów i mogliśmy zgodnie ze statutem podejmować uchwały. Zebranie poprowadził Kolega Andrzej Mucho. Po przedstawieniu sprawozdań zarządu oraz komisji rewizyjnej przeszliśmy do głosowania nad absolutorium dla członków zarządu, które to każdy z nich jednogłośnie uzyskał. Pomimo wcześniejszych rozważań Prezesa i Sekretarza na temat rezygnacji z pełnienia funkcji udało się ich przekonać i Zarząd w niezmienionym składzie będzie pracował do końca kadencji. Następnie podjęliśmy uchwałę o przyjęciu budżetu na nowy sezon, Kolega Andrzej Mucho omówił strzelectwo w kole oraz bezpieczeństwo na polowaniach, następnie wytypowaliśmy kandydatów do odznaczeń łowieckich i zakończyliśmy Walne Zgromadzenie.
 

 Admin - 26-05-2014


Życzenia