Aktualności
|
O nas
|
Kontakt
|
E-mail
-
Historia koła
-
Zarząd koła
-
Komisja rewizyjna
-
Członkowie
-
Kraina Wiecznych Łowów
-
Odznaczenia łowieckie
-
Aktualności
-
Archiwum aktualności
-
Walnego Zgromadzenia
-
Zarządu koła
-
Łowiska
-
Plany łowieckie
-
Prace gospodarcze
-
Pozyskanie
-
Plan polowań zbiorowych
-
Medalowe trofea
-
Strzelectwo
-
Opowiadania, wiersze
-
polowania zbiorowe
-
polowania indywidualne
-
nasze trofea
-
prace gospodarcze
-
imprezy w kole
-
zdjęcia archiwalne
-
bezkrwawe łowy
-
Prawo Łowieckie
-
Regulamin polowań
-
Statut PZŁ
-
Okresy polowań
-
Ustawa o broni
-
Szacowanie szkód
-
Staż w PZŁ
-
Kryteria selekcji
-
Pliki do pobrania
-
Programy o łowiectwie
-
Fotografia przyrodnicza
-
PZŁ
-
portal łowiecki
-
ZO PZŁ w Szczecinie
-
faza księżyca
-
kalendarz łowiecki
-
pogoda
Aktualności
Kolejne polowanie zbiorowe za nami

W dniu 13.12.2014 odbyło się dodatkowe polowanie na zwierzynę płową oraz drapieżniki. Prowadził je Daniel Czyrkun wraz ze Stanisławem Podskalnym. W sumie udało się na pokocie ułożyć 4 łanie oraz 1 lisa. Królem polowania został Jacek Wójcikiewicz, który strzelił 2 łanie. Zdjęcia z polowania w galerii.Łowczy - 16-12-2014


Komunikat

Od dnia 10.12.2014 w obwodzie 263 częściowo wstrzymuje się odstrzał dzików. Odstrzał dzika (1 sztuka) realizować mogą myśliwi, którzy odstrzelili w obwodzie 263 począwszy od 01.12.2014 2 łanie. Odstrzał na kolejnego dzika realizować można po odstrzeleniu kolejnych 2 łań. Kolejne dziki można pozyskiwać na analogicznej zasadzie. Obowiązuje do odwołania.Zarząd - 09-12-2014


Polowanie na łanie

Informujemy, że w dniu 13.12.2014 w obwodzie nr 263 odbędzie się dodatkowe polowanie zbiorowe na łanie. Zbiórka o godzinie 8:00 na terenie stanicy.


Łowczy - 09-12-2014


Ciekawostka

Obok ciekawe spotkanie Daniela na Poligonie Drawskim. Żubr nic sobie nie robił z huku pochodzącego z odległej o 400 metrów wyrzutni granatów.


Łowczy - 05-12-2014


Polowanie zbiorowe 15.11.2014

     Pierwsze „nasze” polowanie w obwodzie 117 odbyło się w połowie listopada. Prowadzili je Tadeusz Szyszyło oraz Hubert Łaskawiec. W 22 strzelby udało nam się opolować 5 miotów. Już w pierwszym miocie strzelane były jelenie, skutecznie do cielaka strzelał Jurek Boruciński, pudło do łani zaliczył zaproszony gość kol. Karol. Kolejny miot jeszcze przed obstawieniem opuściły dwie chmary jeleni, na linii pojawiły się 2 jelenie byki a następnie niewielka chmara do której strzelało 3 kolegów ale skutecznie jedynie Michał Rawluk kładąc łanię. Kolejne pędzenie bez historii, był w nim jedynie lis, jednak udało mu się umknąć bez szwanku. W następnym pędzeniu były i byki i łanie oraz 2 lisy, jednak padły jedynie 2 strzały – pudło do lisa zaliczył Rysiek Szarzec, natomiast Hubert Łaskawiec strzelił łanię. W ostatnim miocie spora chmara łań opuściła pędzony oddział lasu przegapiona przez jednego z Kolegów. Była również samotna łańka, ale również opuściła miot bez strzału. Ostatecznie więc królem polowania został Michał Rawluk, v-ce królem Hubert Łaskawiec, królem pudlarzy został gość Kol. Karol.

GALERIAŁowczy - 18-11-2014


Polowanie dewizowe

     W dniach 08-10.11.2014 odbyło się pierwsze w tym sezonie polowanie dewizowe. Grupa 15 Finów po raz pierwszy gościła w naszych łowiskach. Strzelcy niestety delikatnie mówiąc dość przeciętni. Po trzech dniach polowania na pokocie znalazło się zaledwie 31 sztuk zwierzyny grubej, zaś strzałów padło … blisko 180.

Łowczy - 18-11-2014