Aktualności
|
O nas
|
Kontakt
|
E-mail
-
Historia koła
-
Zarząd koła
-
Komisja rewizyjna
-
Członkowie
-
Kraina Wiecznych Łowów
-
Odznaczenia łowieckie
-
Aktualności
-
Archiwum aktualności
-
Walnego Zgromadzenia
-
Zarządu koła
-
Łowiska
-
Plany łowieckie
-
Prace gospodarcze
-
Pozyskanie
-
Plan polowań zbiorowych
-
Medalowe trofea
-
Strzelectwo
-
Opowiadania, wiersze
-
polowania zbiorowe
-
polowania indywidualne
-
nasze trofea
-
prace gospodarcze
-
imprezy w kole
-
zdjęcia archiwalne
-
bezkrwawe łowy
-
Prawo Łowieckie
-
Regulamin polowań
-
Statut PZŁ
-
Okresy polowań
-
Ustawa o broni
-
Szacowanie szkód
-
Staż w PZŁ
-
Kryteria selekcji
-
Pliki do pobrania
-
Programy o łowiectwie
-
PZŁ
-
portal łowiecki
-
ZO PZŁ w Szczecinie
-
faza księżyca
-
kalendarz łowiecki
-
pogoda
Aktualności
Inwentaryzacja zwierzyny

W dniach 20-21.02.2016 w obwodzie 117 oraz w dniach 19-20.02.2016 w obwodzie 263 odbędą się inwentaryzacje zwierzyny metodą próbnych pędzeń. W związku z powyższym proszę o zgłaszanie się do podłowczych z deklaracjami kto w którym obwodzie oraz w jakich dniach będzie chciał brać udział. Za udział będą zaliczane godziny jak przy innych pracach gospodarczych. W dniach w których będą odbywać się liczenia będą ograniczenia w wykonywaniu polowań indywidualnych. Szczegóły podane zostaną w książkach ewidencji.


Łowczy - 03-02-2016


Polowanie na lisy i bażanty

W dniu 16.01.2016 w obwodzie 263 odbędzie się polowanie na lisy i bażanty. Zbiórka o godzinie 8:00 na stanicy.


Łowczy - 14-01-2016


Życzenia

Kliknij na obrazek ->


- 20-12-2015


Polowanie zbiorowe 28.11.2015

     Drugie w sezonie "nasze" polowanie odbyło się na naszym Pyrzyckim obwodzie. Na zbiórce stawiło się ponad 30 myśliwych by po sprawnie przeprowadzonej przez prowadzących polowanie Jarka Zygała oraz Mariana Osękowskiego udać się na łowy. Brano duże fragmenty lasu stąd udało się przeprowadzić do śniadania 2 pędzenia. Po posileniu się wyśmienitą zupą gulaszową udało nam się przeprowadzić jeszcze jedno pędzenie. Na pokocie ułożyliśmy 2 łanie, 2 cielaki, 7 dzików oraz lisa. Ozdobą pokotu był piękny odyniec strzelony przez Mariana Majchrzaka. Królem polowania został Jarek Zygała któremu bór darzył łanię, cielę oraz lisa, v-ce królem został Tadeusz Szyszyło, który upolował łanie i cielaka. Królem pudlarzy został po raz drugi w tym sezonie Jurek Boruciński.- 02-12-2015


Pierwsze polowanie dewizowe

W dniach 13-15 listopada odbyło się pierwsze polowanie dewizowe w naszym kole. Tradycyjnie w układzie pierwszy dzień obwód 117 i kolejne dwa dni obwód 263. Pozyskano 5 jeleni, 34 dziki, 2 sarny oraz 4 lisy.


- 02-12-2015


Polowanie Hubertowskie

    7 listopada odbyło się pierwsze i zarazem najbardziej uroczyste polowanie zbiorowe w tym sezonie. Na zbiórce stanęło 40 łowców w tym kilku gości. Jako, ze polowanie to ma wymiar raczej symboliczny prowadzący Tadeusz Szyszyło wraz Hubertem Łaskawcem zaplanowali trzy pędzenia. W pierwszym z nich było sporo jeleni jednak głównie były to byki na które w tym dniu nie polowaliśmy. Były również łanie i jedną udało się strzelić Rafałowi Dyczkowskiemu, na lini pokazały się dziki jednak umknęły bez strzału. W drugim miocie były dwie chmary jeleni, do łani strzelał Jurek Boruciński jednak nieskutecznie, druga chmara  przedefilowała między stanowiskami bardzo pokojowo nastawionych dzisiaj Wojtka i Ryśka, którzy nie oddali do nich żadnego strzału. W trzecim miocie były dziki, strzelało do nich trzech kolegów, ale niestety również nieskutecznie. Tak więc na pokocie znalazła się tylko jedna łania, królem polowania został Rafał Dyczkowski natomiast przechodnią dzidę po raz drugi z rzędu objął we władanie Jurek Boruciński. Po polowaniu rozpoczęła się trwająca do późnego wieczora biesiada przy bigosie, pieczonych dzikach i innych przysmakach kuchni myśliwskiej. Swą obecnością na biesiadzie zaszczycili nas Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebież Antoni Michnowicz oraz Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.

Kilka zdjęć w GALERII


admin - 15-11-2015